home

הקרן סיימה להקציב כספים ב- 31 בדצמבר 2019

תכניות בישראל

בית אבי חי

חוויה של תרבות יהודית-ישראלית מקורית

בית אבי חי הוא מרכז לעיסוק מתמיד, חדשני ורחב-יריעה בפניה השונים של תרבות עם ישראל ומסורתו, תוך התמקדות בזיקה החיונית כל כך בין היהדות לישראליות. בלבה של העיר ירושלים מתקיים מתחם תרבותי הכולל בתוכו מוסיקה, תיאטרון, מפגשי הגות יהודית, הרצאות, תערוכות, שיחות ואירועי במה מגוונים. כל אלה תוך שיתוף יוצרים ואמנים צעירים וותיקים, בתהליך יצירה מקורי, ייחודי ומרתק.

עיקרי הפעילות

עיון והגות – סדרות עיוניות בנושאים מגוונים הלקוחים מעולם היהדות, הפילוסופיה, האמנות, ההיסטוריה, האקטואליה וסדר היום הישראלי. לצד כל אלה מתקיימות קבוצות לימוד של מקורות יהודיים לאורך כל השנה במתכונת בית מדרש.

מוסיקה – בית אבי חי מפיק אירועים בתחומי המוסיקה אשר מביאים לידי ביטוי את העושר התרבותי הגדול הקיים בעולם היהודי-ישראלי.
דוגמאות לפעילות: "אבודים" – מיטב היוצרים הישראלים מלחינים טקסטים אשר נתחברו בעולם היהודי ונשכחו עם הזמן. "העולם המופלא של הניגון החסידי" – פרויקט המשחזר את ניגוני החסידים ומביא אל קדמת הבמה ניגונים חבויים בעיבודים ייחודיים ומרגשים.

עוגני לוח השנה היהודי – אירועי ראש החודש - מפגש בין תחומי בכל ראש חודש. תערוכת דגמי סוכות. חג הסיגד – חגם של יהודי אתיופיה. יום הזיכרון לרה"מ יצחק רבין. פסטיבל חנוכה "הגיבורים באים" לכל המשפחה. "סינדרום ירושלים" הפנינג לציון יום ירושלים לכל המשפחה. תיקון ליל שבועות בהיבטים דתיים-חברתיים-רוחניים לבני נוער וצעירים. שבוע הספר – פעילות לכל המשפחה. תשעה באב – דיון נוקב בנושא השנאות בחברה הישראלית כפי שבא לידי ביטוי בקולנוע.

במה – פסטיבל תיאטרון Stage #1  בשפה האנגלית המתקיים בכל חג פסח; אירועי במה העוסקים בשילוב בין הומור לאקטואליה; תיאטרון מקומי המביא סוגיות מהעולם הירושלמי.

חממות היוצרים מחברות אמנים צעירים מעולמות שונים– כוריאוגרפים, משוררים, תסריטאים, יוצרי קולנוע, שחקנים, כל אחד בתחומו עוסק במסגרת החממה בעולם התוכן היהודי ומייצר בסוף הפעילות מוצר אמנותי המושפע מהתכנים.

פסטיבל הפיוט –מתקיים מדי שנה בין חגי תשרי ומציע קשת של אירועים העוסקים בפיוט היהודי ממזרח וממערב בבית אבי חי ובמוקדים שונים ברחבי העיר.

אתר האינטרנט של בית אבי חי פותח בפניכם עולם רחב של כתבות, סרטונים ופרויקטים מיוחדים אשר חושפים את התרבות היהודית-ישראלית בדרכים יצירתיות ומקוריות. טובי הכותבים והיוצרים מתמודדים בכתבות "המוסף" עם שאלות הקשורות בזהות ובתרבות וסרטונים איכותיים ומרגשים ומפגישים את הצופים עם ישראל של ימינו. באתר האינטרנט של בית אבי חי תוכלו לצפות גם בשידורים ישירים מאירועי בית אבי חי בירושלים וכן בארכיון אינטרנטי המכיל אוסף נדיר של הרצאות, שיחות ואירועים המשקפים את פני התרבות והחברה היהודית-ישראלית.

תערוכות - בגלריית בית אבי חי מתקיימות דרך קבע תערוכות מתחלפות המציגות אמנות יהודית וישראלית לסוגיה. התערוכות מתייחסות להיבטים שונים של ציור, גרפיקה, אמנות פלסטית, צילום ומדיות חדשות. לצד התערוכות מתקיימים אירועי שיח גלריה ומפגשים עם אוצרים ואמנים.

בית אבי חי משתף פעולה עם גופי תרבות מרכזיים ומדי שנה מתקיימים ברחבי הארץ עשרות אירועים אשר מביאים את אירועי בית אבי חי לאלפים רבים של משתתפים.

בית אבי חי נוסד על ידי קרן אבי חי בשנת 2007, בהנהלתו ובהשראתו של דני דניאלי. בעקבות ההישגים הגדולים שהשגנו בירושלים ומחוצה לה, אנו זקוקים לשותפים לדרך המאתגרת שפרושה לפנינו.